Airija olimpinėse žaidynėse
Appearance
Airija olimpinėse žaidynėse | |
TOK kodas | IRL |
---|---|
NOK | Airijos olimpinis komitetas išorinė nuoroda |
Olimpinė istorija | |
Vasaros olimpinės žaidynės | |
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 | |
Žiemos olimpinės žaidynės | |
1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | |
Taip pat dalyvavo | |
Jungtinė Karalystė (1896–1920) |
Airija olimpinėse žaidynėse kaip nepriklausoma valstybė debiutavo 1924 m. olimpinėse žaidynėse. Žiemos olimpinėse žaidynėse Airija debiutavo vos 1992 m.
Medalininkai[redaguoti | redaguoti vikitekstą]
Medalis | Sportininkas | Žaidynės | Sportas | Rungtis |
---|---|---|---|---|
Auksas | Pat O'Callaghan | 1928 Amsterdamas | Lengvoji atletika | Vyrų kūjo metimas |
Auksas | Bob Tisdall | 1932 Los Andželas | Lengvoji atletika | Vyrų 400 m barjerinis |
Auksas | Pat O'Callaghan | 1932 Los Andželas | Lengvoji atletika | Vyrų kūjo metimas |
Sidabras | John McNally | 1952 Helsinkis | Boksas | Vyrų bantam svoris |
Auksas | Ronnie Delaney | 1956 Melburnas | Lengvoji atletika | Vyrų 1500 m bėgimas |
Sidabras | Fred Tiedt | 1956 Melburnas | Boksas | Vyrų welter svoris |
Bronza | John Caldwell | 1956 Melburnas | Boksas | Vyrų fly svoris |
Bronza | Freddie Gilroy | 1956 Melburnas | Boksas | Vyrų bantam svoris |
Bronza | Anthony Byrne | 1956 Melburnas | Boksas | Vyrų lengvas svoris |
Bronza | Jim McCourt | 1964 Tokijas | Boksas | Vyrų lengvas svoris |
Bronza | Hugh Russell | 1980 Maskva | Boksas | Vyrų fly svoris |
Sidabras | David Wilkins James Wilkinson |
1980 Maskva | Buriavimas | Flying Dutchman klasė |
Sidabras | John Treacy | 1984 Los Andželas | Lengvoji atletika | Vyrų maratonas |
Auksas | Michael Carruth | 1992 Barselona | Boksas | Vyrū welter svoris |
Sidabras | Wayne McCullough | 1992 Barselona | Boksas | Vyru bantam svoris |
Auksas | Michelle Smith | 1996 Atlanta | Plaukimas | Moterų 400 m laisvo stiliaus |
Auksas | Michelle Smith | 1996 Atlanta | Plaukimas | Moterų 200 m kombinuotas |
Auksas | Michelle Smith | 1996 Atlanta | Plaukimas | Moterų 400 m kombinuotas |
Bronza | Michelle Smith | 1996 Atlanta | Plaukimas | Moterų 200 m peteliške |
Sidabras | Sonia O'Sullivan | 2000 Sidnėjus | Lengvoji atletika | Moterų 5000 m bėgimas |
Bronza | Paddy Barnes | 2008 Pekinas | Boksas | Vyrų light fly svoris |
Sidabras | Kenny Egan | 2008 Pekinas | Boksas | Vyrų light heavy svoris |
Bronza | Darren Sutherland | 2008 Pekinas | Boksas | Vyrų vidutinis svoris |